Witamina C plus

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja witaminą C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Pośród produktów z oferty Calivita international(R) możesz wybrać kilka rodzajów multiwitaminy C. Zwracając uwagę na swój wiek, stan zdrowia wybierz produkt, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C spełnia w ustroju bajecznie ważne funkcje. Aktywuje liczne enzymy, spełnia bardzo istotną rolę w oddychaniu komórek , a oprócz tego w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 pobudza produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym pobudza układ odpornościowy organizmu. Jest również konieczna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w tworzeniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co znaczy, że szybko jest wydalana z organizmu. Dzięki przyszłościowym metodom produkcji istnieją już suplementy o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita(R)), zapewniające stopniowe wchłanianie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

W innowacyjnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Częstokroć określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie samemu wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są również często stosowane w przypadku kontuzji sportowych.