Witamina C 300

Preparat o przedłużonym działaniu uzupełniający codzienną dietę w bez chemii antyoksydanty: witaminę C, dziką różę, kompleks bioflawonoidów z cytrusów. Technologia przedłużonego funkcjonowania tabletki zapewnia długotrwały i stały poziom aktywnych składników w organizmie.

Witamina C ma masowe korzystne właściwości. Bierze udział w syntezie kolagenu, wspierając działanie tkanki łącznej występującej m.in. w skórze, ścięgnach, kościach, chrząstkach, ścianach naczyń krwionośnych. Wykazuje działanie antyoksydacyjne. Chroni DNA, białka, tłuszcze przed utlenianiem. Pełni ważną rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego i układu nerwowego. Uczestniczy w absorpcji żelaza niehemowego oraz dodatkowo wpływa na prawidłowy metabolizm energetyczny. Lepsze absorbowanie i wykorzystywanie witaminy C poprzez organizm gwarantuje zawarty w suplemencie kompleks bioflawonoidów cytrusowych. Bioflawonoidy posiadają także właściwości antyoksydacyjne. Wykazują także korzystny wpływ na strukturę naczyń krwionośnych.

Dzika róża – kolejny składnik preparatu – nadaje tabletkom nie tylko wspaniałego zapachu, ale jest jednym z najbardziej znanych i wykorzystywanych źródeł witaminy C w tradycyjnej medycynie.
Właściwie każdy z nas powinien zadbać o odpowiednią podaż multiwitaminy C. Zwiększone zapotrzebowanie na tę witaminę występuje m.in. u ludzi uprawiających sporty lub ciężko pracujących fizycznie, palących papierosy, mieszkańców dużych miasta, osób narażonych na stres oraz dodatkowo ludzi w podeszłym wieku.

C 300 Plus with Rose Hips and Bioflavonoids – to preparat o przedłużonym działaniu (Delayed Release Tablet Technology), co oznacza, że aktywne składniki produktu są uwalniane stopniowo z tabletki, zapewniając przez dłuższy okres czasu ich stały poziom w organizmie.