Suplement na cholesterol

Poprzez stosowanie adekwatnie zbilansowanej i zróżnicowanej diety uwzględniającej potrzeby naszego organizmu, aktywny styl życia oraz stałą kontrolę naszego zdrowia możemy uczynić wiele dobrego dla naszego ustroju. Ponadto suplementacja składnikami aktywnymi Cholestone wspomoże zachowanie właściwego poziomu cholesterolu.

Suplement na cholesterol – Cholestone!

Cholesterol to jedna z substancji produkowanych przez moją firmęz organizm, której potrzebujemy w ściśle określonych ilościach. Stanowi składnik każdej komórki, jest także kluczowym elementem wielu hormonów (w tym płciowych).

W osoczu krwi cholesterol występuje w powiązaniu z białkami w postaci lipoprotein:
o lipoproteiny o wysokiej gęstości HDL to tzw. ,dobry” cholesterol, który jest kierowany z tkanek do wątroby;
o lipoproteiny o małej gęstości LDL i lipoproteiny o bardzo małej gęstości VLDL – oznaczają tzw. ,zły” cholesterol, który przeważnie odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych;

Cholesterol LDL nasila, podczas gdy HDL blokuje odkładanie się tłuszczów w ścianach naczyń krwionośnych. Dlatego także z punktu widzenia naszego zdrowia, nie wystarczy śledzenie ogólnego poziomu cholesterolu – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy wartościami ,dobrego” i ,złego” cholesterolu.
Poziom cholesterolu w organizmie w dużej mierze zależy od predyspozycji genetycznych, niemniej jednak znaczący wpływ posiadają także inne czynniki, na które mamy wpływ. Dieta bogata w błonnik, zawierająca wielonienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, aktywny tryb życia, intuicyjność radzenia sobie w przypadku stresowej, będą sprzyjały utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.
Poza tym składniki aktywne Cholestone Calivita mogą wspomagać zachowanie właściwego poziomu cholesterolu. Olej lniany korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Pektyny z jabłek to z kolei rozpuszczalny w wodzie błonnik – wiąże i wydala nadmiar tłuszczów przyjętych z pożywieniem. Czosnek pozytywnie oddziałuje na poziom lipidów we krwi. Lecytyna pełni bardzo ważną rolę w metabolizmie tłuszczów. Multiwitaminy C i E uczestniczą w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed atakiem wolnych rodników. Chrom korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.