Strong Bones Plus

Jednym z głównych czynników decydujących o mocnej strukturze szkieletu jest odpowiednia zawartość składników mineralnych w organizmie. Po zakończeniu wzrostu kości, wciąż możemy zrobić kilka, by je wzmocnić, gdyż mineralizacja (tj. ,stopień wysycenia kości składnikami mineralnymi”) ma możliwość trwać wręcz do ukończenia 30 r.ż. Po tym okresie nie zapomnieć jednakże o stosownej podaży tych substancji, gdyż uczestniczą one także w wielu innych, ważnych procesach fizjologicznych.

Strong Bones Plus to suplement, który umacnia prawidłowy stan kości. Zawiera wapń, magnez oraz witaminę D3, która zwiększa absorbowanie wapnia.

Wapń i magnez należą do grupy makroelementów. Zawartość wapnia w organizmie to około 2% naszej masy ciała. 99% tego składnika znajduje się w kościach i zębach, dlatego też jest on wymagany do zachowania ich prawidłowej struktury. Odgrywa on w dodatku bardzo ważną rolę we regularnym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego , a oprócz tego w prawidłowej koagulacji krwi.

Największe ilości magnezu występują w kościach (ok. 60%) oraz mięśniach (ok. 30%). Jest on także obecny w przestrzeni międzykomórkowej oraz w samych komórkach. Jest potrzebny w utrzymaniu prawidłowej struktury kości oraz zębów. Spełnia ważną rolę we należytym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Stanowi zasadniczy czynnik niektórych procesów produkcji energii w organizmie. Bierze udział w syntezie białka, odgrywa rolę w przebiegu prawidłowych procesów podziału komórek, a także odpowiada za utrzymanie harmonii potasowo-sodowej w organizmie.

Witamina D powinno się do grupy steroidów, jest rozpuszczalna w tłuszczach , a oprócz tego jest relatywnie stabilna, nie ulega rozkładowi pod wpływem podwyższonej temperatury i dłuższego przechowywania. Termin witamina D obejmuje 3 steroidy wykazujące aktywność biologiczną cholekalcyferolu: cholekalcyferol (witamina D3), ergokalcyferol (witamina D2), 25-hydroksycholekalcyferol. Cholekalcyferol powstaje z 7-dehydrocholesterolu obecnego w skórze osób i zwierząt pod wpływem naświetlania promieniami ultrafioletowymi. Źródłem witaminy D3 są suplementy pochodzenia zwierzęcego (przykładowo. ryby, mleko). Witamina D2 występuje wyłącznie w świecie roślinnym (przykładowo. drożdże, grzyby kapeluszowe).

Witamina D jest niezbędna dla prawidłowej gospodarki wapniowo-fosforanowej i tworzenia kości. Jej rola polega na: wzmaganiu wchłaniania wapnia i fosforu z pożywienia, wyrównaniu (w pewnych granicach) nieodpowiedniego stosunku tych składników w pożywieniu, pobudzaniu uwalniania wapnia z kości , a ponadto utrzymywaniu stałego poziomu wapnia w osoczu krwi.