Senior formula

Wraz z upływem lat zmienia się również zapotrzebowanie organizmu na multiwitaminy. Zachodzące zmiany fizjologiczne , a dodatkowo niezbilansowana dieta to częste problemy osób starszych. Spowolnieniu ulega ich metabolizm, a pochłanianie składników odżywczych staje się mniej efektywne. Dlatego również w takim wieku suplementacja witamin , a ponadto składników mineralnych ma możliwość okazać się wysoce wskazana.

Po upływie 50 r.ż. czynniki zwiększające zapotrzebowanie organizmu na witaminy , a oprócz tego składniki mineralne zaczynają się mnożyć. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na istotne fizjologiczne zmiany, pojawiające się wraz z upływem lat. Przemiana materii staje się wolniejsza, a asymilowanie składników odżywczych jest mniej skuteczne.

Zmienia się także rytm życia. Preparat Senior Formula jest zalecany przede wszystkim osobom, których dieta nie jest w pełni prawidłowo zbilansowana, jak także tym, którzy posiadają zwiększoną aktywność fizyczną. Palenie papierosów, picie kawy w dużych ilościach, stres, wzmożony wysiłek umysłowo-fizyczny, jak również różnorodne niekorzystne zmiany środowiskowe przeważnie prowadzą do zwiększenia zapotrzebowania na multiwitaminy i składniki mineralne. Preparat Senior Formula wykorzystany jest w szczególności dla ludzi powyżej 50. roku życia. Składniki aktywne wpływają na utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia organizmu oraz dodatkowo właściwego przebiegu procesów fizjologicznych. Oprócz witamin i składników mineralnych, suplement zawiera również inne korzystnie działające składniki roślinne, jak przykładowo. liść miłorzębu japońskiego. Miłorząb japoński to gatunek drzewa istniejącego na Ziemi już od 200 milionów lat, a zatem można je uznać za ,wiecznie żywą skamieniałość”.

Suplement dla seniora – Senior Formula!
Badania naukowe potwierdzają szerokie spektrum potrzebnych właściwości miłorzębu japońskiego, m.in. działanie antyoksydacyjne. Dzięki zawartości flawonoidów wspiera również prawidłowe działanie układu krążenia i obieg krwi, zwiększając natlenienie i odżywienie komórek, co zapewnia większą sprawność fizyczno-umysłową. Inne składniki preparatu to luteina , a oprócz tego ekstrakt z winorośli, posiadające właściwości antyoksydacyjne. Z tego względu uczestniczą w hamowaniu szkodliwych procesów utleniania, zachodzących w organizmie.