Resveratrol

Zapewne słyszałeś o zdrowotnych właściwościach czerwonego wina. Resveratrol PLUS to unikatowy zestaw antyoksydantów najwyższej jakości – źródło skoncentrowanej siły polifenoli – resweratrolu pochodzącego z czerwonych winogron, wzmocnionych ekstraktem z nasion winogron oraz koenzymem Q10.

W zgodzie ze starą, znaną prawdą, kieliszek dobrego, czerwonego wina posiada bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych mądrość ta znalazła potwierdzenie w licznych badaniach naukowych, dotyczących zjawiska ,paradoksu francuskiego”. Okazuje się, że pomimo diety bogatej w tłuszcze nasycone, w społeczeństwie francuskim występuje znacznie mniej przypadków chorób sercowo-naczyniowych, niż w innych obserwowanych państwach. Wyjaśnienie tego fenomenu nie leży przede wszystkim w predyspozycjach genetycznych Francuzów, lecz w regularnej konsumpcji wysokiej jakości czerwonego wina, bogatego w polifenole. Pod nazwą tą kryje się skomplikowana familia związków chemicznych o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Ich misją jest ochrona komórek i systemu obronnego organizmu przed wolnymi rodnikami, wytwarzanymi podczas procesów fizjologicznych, jak również w wyniku ekspozycji na masowe czynniki środowiskowe. Najbardziej charakterystycznym polifenolem czerwonego wina jest resweratrol, który jest obecnie uważany za jeden z najbardziej obiecujących antyutleniaczy naturalnego pochodzenia. W środowisku związek ten występuje w 4 chemicznych formach, spośród których najbardziej aktywny biologicznie jest trans-resweratrol. Najwięcej tej substancji znajduje się w skórce i nasionach winogron, co tłumaczy również jego obecność w czerwonym winie (średnio 2-3 mg/l czerwonego wina).

Resweratrol wykazuje także korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy przez wspomaganie właściwego ukrwienia naczyń krwionośnych, hamowanie utleniania lipidów, frakcji lipoprotein o niskiej gęstości (LDL).

Produkt Reservatrol PLUS, jak sama nazwa wskazuje, został dodatkowo wzbogacony ekstraktem z nasion winogron , a oprócz tego koenzymem Q10. Ekstrakt z nasion winogron to źródło oligomerycznych proantocyjanidyn (OPC), najbardziej cenionych ze względu na korzystny wpływ na układ krążenia.

Z kolei koenzym Q10, opócz właściwościami antyoksydacyjnymi, wspomagającymi czynność układu krążenia jest odpowiedzialny za dostarczanie komórce niezbędnych ilości energii. Taki wybieranie składników dodaje organizmowi witalności, spowalnia procesy starzenia i wspomaga prawidłowe działanie układu krążenia. A więc, Resveratrol PLUS to doskonałe rozwiązanie dla potrzeb współczesnego człowieka.