Probiobalance

Stan równowagi mikrobiologicznej jelit ma możliwość zostać łatwo zakłócony przez czynność różnych czynników m.in.: stres, niewłaściwą dietę (zbyt ostre pokarmy, alkohol), terapie antybiotykowe, palenie tytoniu, biegunki, podróże, zaburzenia trawienia, zastój informacji pokarmowych, osłabienie perystaltyki jelit, starzenie się organizmu. Jeżeli harmonia ta zostanie zachwiana wtedy bakterie patogenne i inne mikroorganizmy mogą się mnożyć i działać niekorzystnie na przyjazne bakterie. Aby zachować homeostazę w jelitach, zaleca się suplementację bakteriami probiotycznymi.

Probiotyki w probiobalance to żywe, przyjazne bakterie, stanowiące naturalną mikroflorę jelitową człowieka, dodawane do żywności, w celu wywołania korzystnej harmonii mikrobiologicznej w organizmie. Wpływają na utrzymanie harmonii wewnętrznej organizmu, asymilowanie i wykorzystanie podstawowych składników żywności, perystaltykę jelit, zaprojektowanie witamin witamina K, niacyna, tiamina, ryboflawina, kwas pantotenowy), w dodatku wpływają na działanie układu odpornościowego (ok. 80% wszystkich komórek immunologicznych organizmu znajduje się błonie śluzowej jelit).

Dla właściwego rozwoju bakterii probiotycznych szalenie ważne są prebiotyki. Prebiotyki to oporne na trawienie składniki pożywienia, które pozytywnie oddziałują na organizm, wpływając wybiórczo na postęp i aktywność jednego lub kilku rodzajów bakterii naturalnie bytujących w jelicie grubym. Modyfikując składniki mikroflory, potencjalnie prozdrowotne szczepy bakterii stają się dominujące w stosunku do pozostałych. Do grupy prebiotyków możemy zaliczyć na przykład. fruktooligosacharydy (należące do grupy węglowodanów – oligosacharydów).

ProbioBalance to kompleksowa formuła (synbiotyk), zawierająca probiotyki (4 miliardy trzech gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus) , a ponadto prebiotyki (fruktooligosacharydy – FOS).

Suplement dostępny jest w formie tabletek do ssania o smaku wiśniowym. Idealny dla osób mających problemy z połykaniem dużych tabletek