Power Mins

Do prawidłowego funkcjonowania naszych procesów życiowych nie wystarczą jedynie multiwitaminy – konieczne są również składniki mineralne, których nasz organizm nie jest w stanie sam produkować. Dlatego także dostarczyć je z dietą lub suplementami diety.
Suplement Power Mins zawiera odpowiednie proporcje wysokiej jakości składników mineralnych, niezbędnych naszemu organizmowi.

Power Mins Calivita to specjalny preparat dostarczający organizmowi odpowiednią ilość niezbędnych składników mineralnych.

Aktywne składniki:

Wapń jest ważny dla utrzymania zdrowej struktury kości i zębów. Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi. Obecność magnezu jest jednym z podstawowych warunków skutecznego działania układu nerwowego , a ponadto mięśni. W dodatku uczestniczy on w procesach podziału komórkowego , a dodatkowo w syntezie białka.

Suplementy z minerałami – Power mins!

Miedź, mimo że jej zalety są mniej znane, pełni kilka funkcji w organizmie. Bierze udział m.in. w funkcjonowaniu antyoksydacyjnego systemu obronnego oraz dodatkowo układu nerwowego, w metabolizmie cholesterolu i cukru, jak również w procesach powstawania energii. Stymuluje powstawanie właściwej struktury krwinek czerwonych i leukocytów , a ponadto wspomaga prawidłowy metabolizm żelaza. W sytuacji niedoboru chromu, prawidłowy metabolizm węglowodanów ulega zakłóceniu. Jod jest konieczny do budowy hormonów tarczycy, w trakcie gdy mangan chroni organizm przed wolnymi rodnikami i jest niezbędny w metabolizmie białek, węglowodanów , a ponadto tłuszczów. Z kolei molibden to ważny element enzymu odpowiedzialnego za użytkowanie żelaza. Selen to bardzo ważny antyoksydant. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Cynk także jest konieczny, by układ immunologiczny właściwie funkcjonował.