Paraprotex

Ogromne tempo, jakie towarzyszy nam codziennie powoduje, że coraz więcej przypadków odżywiamy się niesystematycznie, nie respektujemy zasad zdrowego odżywiania. Mało kto zastanawia się nad tym, jakie będą rezultaty takiego stylu życia. Przewód pokarmowy to wszakże nie tylko obszar trawienia i pochłaniania niezbędnych substancji odżywczych. To również największa i najbardziej rozbudowana część naszego układu immunologicznego, która bez przerwy kontaktuje się z wielką ilością różnorakich szkodliwych czynników pochodzących ze świata zewnętrznego, w tym m.in. czynników mikrobiologicznych. Zaburzenie harmonii na tym poziomie może powodować do rozwoju wielu dolegliwości…

ParaProteX to zestaw cennych składników roślinnych wykazujących korzystny wpływ na funkcje fizjologiczne organizmu. Przywracając równowagę na poziomie jelit, stwarzają komórkom układu immunologicznego odpowiednie uwarunkowania do pracy i detoksykacji. Mogą również okazać się nieprawdopodobnie przydatne w trakcie procesów oczyszczających organizm.

Czosnek od tysiącleci popularny jest jako środek wzmacniający siły obronne organizmu i wspierający procesy trawienia. Wspomaga utrzymanie prawidłowej równowagi mikrobiologicznej w jelitach, jak również odgrywa bardzo istotną rolę m.in. w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, układu oddechowego.

Skład preparaty paraprotex:

Ekstrakt z kory Pau D’Arco stanowi naturalną obronę organizmu przed czynnikami zewnętrznymi. Poprawia ogólne samopoczucie, pobudza funkcje nerek, wspomaga mikrokrążenie.

Ekstrakt z nasion grejpfruta zapewnia równowagę mikrobiologiczną i antyoksydacyjną w tkankach , a dodatkowo umacnia procesy odnawiania organizmu.

Żywica z balsamowca mirra, dzięki obecności pożądanych substancji odżywczych (zwłaszcza cynku, krzemu, potasu), wspomaga proces oczyszczania organizmu z suplementów ubocznych.

Ekstrakt z berberysu normalnego – wykazuje korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, wspomaga wydzielanie soków trawiennych, reguluje apetyt.

Olej z goździkowca korzennego – w medycynie ludowej od wieków jest stosowany jako skuteczny środek wiatropędny.

Ostatnim składnikiem roślinnym w preparacie paraprotex jest olej z orzecha włoskiego to jeden z bardziej cenionych olejów roślinnych ze względu na bogate źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, na przykład. kwasu ?-linolenowego. Wspomaga prawidłową pracę pęcherza moczowego, funkcje wydalnicze nerek. Przyczynia się do utrzymania właściwego poziomu cholesterolu, trójglicerydów we krwi.