Nadwaga i otyłość

Nadwaga i otyłość stanowią na świecie i w Polsce poważny problem zdrowotny i ekonomiczny. Otyłość jest nie tylko chorobą, niemniej jednak również przyczyną rozwoju wielu innych schorzeń, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawały i udary, choroby zwyrodnieniowe stawów i wiele innych. W trakcie kuracji odchudzających należy pamiętać o uzupełnieniu własnej diety w istotne substancje wykazujące funkcje odżywcze, jak również fizjologiczne, w tym składniki aktywne wspomagające zarówno procesy usuwania wolnych rodników, oczyszczanie organizmu z toksyn, alkalizację organizmu, zmniejszające łaknienie.

Produkt XShape – to nowoczesna formuła w grupie preparatów wspomagających odchudzanie, uwzględniająca powyższe czynniki, która łącznie z odpowiednim stylem życia może idealnie wzmocnić efekty diety odchudzającej. Zawiera w składzie aminokwasy, L-karnitynę, multiwitaminy: C, B6, B12, niacynę , a oprócz tego pikolinian chromu.

Aminokwasy odgrywają różne funkcje w naszym organizmie, lecz ich najważniejszym misją jest udział w budowie różnorakich białek (przykładowo. białek mięśniowych), jak również hormonów, przeciwciał, enzymów. Warto mieć na uwadze, że im mniej kalorii zawiera dieta, tym większy powinien w niej być udział procentowy białka. Najmodniejsze diety przeważnie są ubogie w aminokwasy, jednakże w przypadku niedostatecznej ilości białka w diecie albo gdy brakuje niezbędnych aminokwasów do jego syntezy, dochodzi nie tylko do użycia białka wewnątrzustrojowego na potrzeby organizmu – co upośledza jego funkcje, ale także do zwolnienia spoczynkowej przemiany materii. W XShape występuje aż 6 aminokwasów, w tym 3 aminokwasy zasadowe wspomagające alkalizację: L-arginina, L-lizyna, L-ornityna oraz dodatkowo L-glutamina, L-fenyloalanina i L-tyrozyna. Aminokwasy takie jak L-arginina, L-ornityna oprócz tego uzupełniają organizm w usuwaniu amoniaku.

Kolejnym składnikiem produktu jest L-karnityna. To substancja potrzebna w metabolizmie tłuszczów – bierze udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondrium (,siłowni” komórki) i w ten sposób umożliwia ich spalanie.

Skład suplementu Xshape Calivita wzbogacono także o chrom, który współpracując z hormonem trzustki insuliną, korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, tłuszczów i białek, niweluje ,łaknienie” wynikające z nagłych wahań poziomu cukru we krwi.

Witamina B6 i B12 także są nieodzowne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych węglowodanów, tłuszczów i kwasów nukleinowych, podczas gdy witamina C gwarantuje organizmowi świetną ochronę antyoksydacyjną.