Lion kids C

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja witaminą C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Wśród preparatów z oferty CaliVita(R) możesz wyselekcjonować wiele rodzajów multiwitaminy C. Zwracając uwagę na swój wiek, stan zdrowia wybierz produkt, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C odgrywa w ustroju niewiarygodnie ważne funkcje. Aktywuje liczne enzymy, odgrywa istotną rolę w oddychaniu komórek , a ponadto w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 umacnia produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym stymuluje układ odpornościowy organizmu. Jest również potrzebna dla prawidłowego działania układu nerwowego. Bierze udział w projektowaniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) trzeba do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że prędko jest wydalana z organizmu. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji istnieją już produkty o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita international(R)), zapewniające stopniowe asymilowanie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

W innowacyjnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Częstokroć określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie własnymi siłami wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają także krążenie krwi. Bioflawonoidy są także bardzo często stosowane w wypadku kontuzji sportowych.