Czosnek w kapsułkach

Czosnek to jedna z najbardziej znanych przypraw. Nie ludzie jednak wiedzą, że poza charakterystycznym smakiem, posiada również kilka potrzebnych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Garlic Caps With Extra Parsley to produkt zawierający koncentrat oleju czosnku i pietruszki, których składniki aktywne są efektywnie wykorzystywane w medycynie. Odpowiednia budowa kapsułki żelatynowej zapewnia maksymalną skuteczność produktu , a dodatkowo wyeliminowanie problemów związanych z jego charakterystycznym zapachem.

Czosnek – Garlic Caps Calivita

Jego korzystny wpływ na stan zdrowia znany jest od wielu wieków. Zawiera ponad 200 różnych substancji biologicznie działających, m.in. multiwitaminy, składniki mineralne, aminokwasy i enzymy. Długotrwałe przyjmowanie czosnku pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu całkowitego, obniża frakcję LDL, chroniąc w ten sposób wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych przed złogami cholesterolu. Jego składniki aktywne znane są również z silnych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Jedyną substancją czynną czosnku jest allicyna, charakteryzująca się mocnym działaniem antybiotycznym. Powstaje z alliny podczas miażdżenia ząbków czosnku. O roślinie tej można przeczytać wręcz w najstarszych zapiskach. Egipscy budowniczy piramid otrzymywali czosnek, cebulę , a dodatkowo rzodkiewkę, by uniknąć chorób zakaźnych. Czosnek był także uwzględniany w diecie rzymskich żołnierzy.

Do niedawna wiele osób powstrzymywało się przed jego spożywaniem z powodu długo utrzymującego się charakterystycznego zapachu. Na szczęście, współczesne suplementy najwyższej jakości, takie jak Garlic Caps With Extra Parsley wykorzystują jego zalety bez konieczności zmagania się z nieprzyjemnym zapachem albo zgagą, które są wywołane czosnkiem spożywanym na surowo.