Beauty Formula

Beauty Formula jest całościową kompozycją zawierającą witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, kolagen i składniki roślinne, wspomagające utrzymanie zdrowej kondycji włosów, skóry i paznokci.

Jednym z głównych składników preparatu jest krzem. Połączenia krzemu aktywnie uczestniczą w procesach wzrostu różnorakich tkanek, przede wszystkim włosów, chrząstek, paznokci i kości. Krzem spełnia także bardzo ważną rolę w biosyntezie kolagenu. Wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, w dodatku sprawia, że paznokcie stają się trwałe, zaś słabe, łamliwe włosy – mocne i błyszczące. Krzem występuje zarówno jako oddzielny składnik aktywny, jak również znajduje się w jednym ze składników roślinnych produktu – skrzypie polnym.

Metionina i cysteina – aminokwasy siarkowe są składnikami włókien kolagenowych skóry, wpływają korzystnie na jej elastyczność. Są w dodatku potrzebne do tworzenia keratyny, z której w 95% stworzone są włosy. Beauty Formula wzbogacona jest także w multiwitaminy, składniki mineralne i składniki roślinne. Witaminy: A, B2 i niacyna uzupełniają utrzymanie dobrej kondycji skóry i błon śluzowych.

Suplementy na skórę – Beauty Formula

Witamina C – wpływa na syntezę kolagenu. Witamina B6 uczestniczy w metabolizmie białek, zaś witamina B12 jest jednym ze składników odpowiedzialnych za metabolizm energetyczny. Cynk ogrywa bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego, a również w utrzymaniu prawidłowego stanu włosów, skóry i paznokci. Miedź wpływa na właściwą kondycję tkanki łącznej i pigmentację skóry i włosów. Jod to składnik odpowiedzialny m.in. za metabolizm energetyczny, jak i za prawidłowy stan skóry. Pokrzywa od dawna jest stosowana jako środek upiększający włosy. W preparacie nie zabrakło także kolagenu – głównego białka tkanki łącznej, odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

Składniki aktywne umieszczone w suplemencie Beauty Formula Calivita działając wewnętrznie mogą być perfekcyjnie łączone z kosmetykami Calivita(R) Cosmetics, których regularne używanie spowoduje, że twoje włosy jeszcze w większym stopniu będą wyglądały promiennie, twoja skóra bardziej świeżo, jędrnie i młodo!